Proces starzenia się organizmu i powstawania niechcianych zmarszczek można spowolnić wykonując odpowiednią codzienną pielęgnację oraz korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Jedną z najpowszechniejszych i najbardziej uniwersalnych substancji wykorzystywanych przez lekarzy jest toksyna botulinowa. Nie bez powodu substancja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż obok właściwości upiększających, może również przynosić ulgę w leczeniu wielu schorzeń. 

Skin Harmony Clinic – Wawer Rembertów

Toksyna botulinowa – właściwości

Toksyna botulinowa wykazuje silne działanie za pomocą blokowania połączeń pomiędzy nerwami, dzięki czemu następuje rozluźnienie mięśni. Dlatego też najpowszechniejsze jej zastosowanie wiąże się z redukcją i spłycaniem zmarszczek na twarzy, szyi oraz dekolcie. Toksyna botulinowa przywraca elastyczność skórze i w widoczny sposób opóźnia postępujący proces starzenia się, dzięki czemu możliwe jest zachowanie młodego, promiennego wyglądu. W szczególności zadowalające efekty obserwowane są przy wprowadzaniu toksyny botulinowej w okolicach oczu oraz ust, gdyż są to okolice twarzy najbardziej narażone na powstawanie zmarszczek mimicznych. Botoks stosowany jest także w leczeniu między innymi nadpotliwości, migren oraz bruksizmu.

Toksyna botulinowa – szerokie spektrum zabiegów

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest nie tylko do redukcji zmarszczek, ale także możliwe jest modelowanie wybranych partii twarzy, na przykład konturu brody, nosa, czy żuchwy. Niekwestionowaną zaletą jest to, iż zabiegi są mało inwazyjne, a efektami można cieszyć się bardzo szybko. Do wprowadzania botoksu w poszczególne miejsca stosowane są cienkie igły, które zapewniają precyzję oraz minimalizują odczuwanie bólu. Odpowiednio dobrana dawka przez doświadczonych profesjonalistów jest gwarancją uzyskania naturalnego wyglądu. 

Toksyna botulinowa to odpowiedź na potrzeby wszystkich, którzy chcą cieszyć się młodym i naturalnym wyglądem skóry, zniwelować widoczność zmarszczek oraz znaleźć ukojenie w bólu spowodowanym niektórymi schorzeniami. 

facebook instagram phone