Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/klient.dhosting.pl/skinharmony/skinharmonyclinic.com/public_html/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218

Osocze bogatopłytkowe to preparat, który w naturalny sposób pomaga w regeneracji skóry. Jest pozyskiwane z krwi pacjenta, a dzięki znacznie wyższemu stężeniu płytek krwi ma zdolność przyspieszania procesu odbudowy tkanek. Ma zastosowanie w leczeniu przewlekłych ran, chirurgii twarzowo-szczękowej i ginekologicznej oraz w medycynie estetycznej.

Skin Harmony Clinic – Osocze bogatopłytkowe Wawer

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Preparat nazywany osoczem bogatopłytkowym to nic innego jak osocze krwi – jest całkowicie naturalne, jedynie bardziej skoncentrowane. Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi pobieranej od pacjenta tuż przed zabiegiem, a następnie poddawane odwirowaniu w specjalistycznym sprzęcie.

Naturalnie krew jest złożona z osocza oraz krwinek białych, krwinek czerwonych i płytek krwi. Te ostatnie biorą udział w procesie krzepnięcia krwi – mają zdolność do syntezy białek oraz tworzenia nowych komórek. Proces wirowania pobranej krwi pozwala pozyskać osocze z płytkami krwi w większej ilości niż występują w naturalnej formie. W rezultacie otrzymywany preparat ma kilkukrotnie wyższe stężenie płytek krwi, a dzięki temu może być wykorzystany do przyspieszania procesów gojenia i regeneracji tkanek.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mają na celu pobudzenie regeneracji tkanek i stymulację procesów ich gojenia. Są zalecane w celu wspomagania leczenia trudno gojących się ran, a także do korekcji nieestetycznych blizn. Osocze bogatopłytkowe pomaga w zmniejszeniu widoczności blizn i rozstępów, wpływa na spłycenie zmarszczek mimicznych, przywrócenie jędrności i elastyczności skóry oraz poprawę jej kolorytu i poziomu nawilżenia.

Mezoterapia osoczem może być wykonana w celu rewitalizacji skóry twarzy, ust, szyi i dekoltu, jest też niezastąpiona w walce z łysieniem – ogranicza nadmierne wypadanie włosów i pobudza uśpione mieszki włosowe, przyspieszając porost nowych.

Każdy zabieg osoczem bogatopłytkowym jest poprzedzony konsultacja oraz szczegółowym wywiadem medyczny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

facebook instagram phone