Mezoterapia to technika kosmetyczna polegająca na zastosowaniu mikroiniekcji z substancjami, które zwalczają cellulit, miejscową tkankę tłuszczową, zmarszczki i zwiotczenia, poprawiając jakość i wygląd skóry. Mezoterapia to technika należąca do medycyny alternatywnej, polegająca na zastosowaniu mikroiniekcji leków konwencjonalnych, leków homeopatycznych, witamin, aminokwasów lub minerałów. Wynalazł ją francuski lekarz Michel Pistor (1951), początkowo w celu leczenia przewlekłych dolegliwości. Bardzo szybko rozszerzono jej zastosowanie i obecnie jest ona skutecznie wykorzystywana w dziedzinie medycyny estetycznej, zarówno w zabiegach na twarz, jak i na ciało. 

Skin Harmony Clinik – Mezoterapia Wawer, Rembertów

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia w dziedzinie estetyki polega na zastosowaniu mikroiniekcji substancji w bardzo niskich dawkach w celu zwalczania szeregu problemów związanych z urodą, takich jak cellulit, miejscowe otłuszczenia, zmarszczki czy zwiotczenia. Nie ma standardu, jeśli chodzi o wybór i dobór substancji do iniekcji, ponieważ zależy to od specjalisty, a przede wszystkim od obszaru ciała i celu, jaki ma być osiągnięty. 

Zastrzyki są stosowane na poziomie powierzchownym, nie podskórnym czy domięśniowym, ale na poziomie śródskórnym, na głębokości maksymalnie 3 lub 4 mm, wstrzykiwane dokładnie w obszar, który ma być leczony. Stosowane igły mają długości ok. 4 mm i są zazwyczaj bezbolesne ze względu na ich niewielki rozmiar oraz fakt, że stosuje się bardzo mało leków. Jednak w przypadku nadwrażliwości można wcześniej zastosować krem znieczulający.

Każda sesja trwa około 15 minut. Liczba wymaganych sesji zostaje uzgodniona ze specjalistą w zależności od leczonego obszaru, ale zazwyczaj w celu zauważenia pożądanych efektów konieczne jest przeprowadzenie około 4 sesji. Koszt zabiegu jest różny w zależności od zastosowanych substancji.

Zalecenia przed i po mezoterapii

Aby zadbać o siebie przed i po zabiegu, zaleca się stawić na sesję mezoterapii z czystą skórą, najlepiej złuszczoną, a w przypadku zabiegu na twarz – bez makijażu. Zaleca się również unikanie gorącej wody przez co najmniej 8 godzin po zabiegu mezoterapii. Wskazane jest również, aby nie nakładać makijażu aż do dnia następnego.

facebook instagram phone