Medycyna estetyczna

Już od starożytności ludzie pragnęli poprawiać swój wygląd, by zwiększyć swoją atrakcyjność. Wraz z upływem czasu wykształciły się różne kierunki, które przy wykorzystaniu odmiennych metod umożliwiają cieszenie się pięknym i zdrowym wyglądem przez długi czas. Stosunkowo krótką historię ma medycyna estetyczna. To dział estetologii medycznej będącej nauką zajmującą się szeroko pojętą atrakcyjnością fizyczną. W przeciwieństwie do kosmetyki, wykorzystywane są tu środki medyczne, a zabiegi przeprowadzane są wyłącznie przez lekarzy. Medycyna estetyczna opiera się na lekach i zabiegach o mało inwazyjnym charakterze, dzięki którym poprawia się wygląd skóry, a procesy starzenia zostają opóźnione.

Skin Harmony Clinic – Medycyna estetyczna Wawer Rembertów

Na czym polega medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna korzysta z coraz bardziej nowoczesnych technik i preparatów. Dzięki temu możliwe jest zniwelowanie niedoskonałości skóry i zapobieganie powstawaniu nowych. Efektem zabiegów powinna być naturalna poprawa wyglądu bez ingerencji w indywidualne rysy twarzy, która staje się bardziej wypoczęta i zrelaksowana. Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczny jest wywiad umożliwiający zidentyfikowanie problemu pacjenta i dobranie metody jego eliminacji. Warto pamiętać o tym, że zbyt mocna interwencja przynosi efekt odwrotny do zamierzonego i powoduje sztuczny wygląd twarzy.

Zabiegi medycyny estetycznej

W skład medycyny estetycznej wchodzi wiele różnych zabiegów. Najpopularniejsze z nich dotyczą wypełniania ust, korekty owalu twarzy czy wstrzykiwania botoksu. Usługi dotyczą też usuwania tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów i blizn. Medycyna estetyczna zajmuje się leczeniem nadmiernej potliwości i wypadania włosów. W skład tej kategorii wchodzą również zabiegi rewitalizujące skórę, takie jak mezoterapia. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi wspomagające naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry. Można z nich korzystać w ramach profilaktyki, by opóźnić pojawienie się niedoskonałości, poprawić wygląd skóry i zachować ogólne dobre samopoczucie.

facebook instagram phone