Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/klient.dhosting.pl/skinharmony/skinharmonyclinic.com/public_html/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218

Czym jest nadpotliwość?

Wydzielanie potu jest procesem fizjologicznym i niezbędnym do zachowania homeostazy organizmu. Problem pojawia się, kiedy wydzielana ilość potu skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie i staje się wstydliwym problemem. Nadpotliwość to stan nadmiernego wydzielania potu przez organizm. Może być cechą osobniczą lub być wynikiem wielu schorzeń np. cukrzycy, nadczynności tarczycy, otyłości lub chorób hematologicznych. Nadpotliwość może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Najczęściej problem dotyczy wewnętrzej strony dłoni, stóp lub dołów pachowych. Zdarza się jednak, że problem może dotyczyć większej powierzchni ciała. Szacuje się, że problem nadpotliwości może dotyczyć nawet 3% społeczeństwa. W obecnych czasach możliwa jest skuteczna walka z przykrymi objawami nadpotliwości.

Skin Harmony Clinik – Wawer Rembertów

Jak skutecznie wyleczyć nadpotliwość?

Do jednej z najskuteczniejszych metod walki z nadmiernym wydzielaniem potu należy terapia z wykorzystaniem preparatu, który w swoim składzie zawiera toksynę botulinową. Preparat ten jest podawany iniekcyjnie w miejscach, w których potliwość jest największa. Toksyna botulinowa, która znana jest pod nazwą botoks, działa blokująco na impulsy nerwowe. Dzięki temu blokowane jest przewodnictwo pomiędzy gruczołami potowymi ekrynowymi a nerwami. Jest to małoinwazyjna oraz bezpieczna terapia. Przeprowadzona przez doświadczonych specjalistów pozwoli na długi czas pozbyć się problemu nadmiernego wytwarzania potu. Efekt odczuwalny jest zaraz po zabiegu i utrzymuje się przez kilka lat. Zabieg można wielokrotnie powtarzać, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Skin Harmony Clinic w swojej ofercie posiada kompleksowe rozwiązania skutecznie leczące nadpotliwość. Dzięki nim każda osoba zmagająca się z tym problemem, może zniwelować nieprzyjemne skutki nadpotliwości, co zdecydowanie zwiększa komfort życia. Zabieg wykonywany w Skin Harmony Clinic to gwarancja wysokiej jakości realizowanych usług i pełnego zadowolenia po skorzystaniu z naszej oferty.

facebook instagram phone