Dermapen, znany też jako mezoterapia mikroigłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, charakteryzujący się małą inwazyjnością. Wykonywany w sprawdzonym gabinecie jest całkowicie bezpieczny. Polega na nakłuwaniu skóry przy pomocy urządzenia o nazwie Dermapen. Jest to niewielki przyrząd w kształcie długopisu, wyposażony w mikroigły, które wprowadzają substancje aktywne zawarte w kosmetykach w głąb skóry. Dzięki temu substancje te mają możliwość lepszego rozprowadzenia i dzięki temu skuteczniejszego działania. Głębokość nakłuć wynosi od 0,5 mm do 2,5 mm, w zależności od skóry. Dermapen staje się coraz bardziej popularny ze względu na wysoką skuteczność i niewielką liczbę przeciwwskazań. Zapraszamy klientów z takich dzielnic jak Wawer.

Działanie Dermapen

Mezoterapia mikroigłowa stymuluje skórę do odbudowy, a odbywa się to w trzech etapach. Najpierw skóra jest nakłuwana, co automatycznie powoduje przyśpieszenie procesów związanych z wytwarzaniem nowych włókien kolagenowych. Kolejny etap to produkcja elastyny i innych rodzajów kolagenu. W efekcie tego mają miejsce procesy prowadzące do znacznego ujędrnienia skóry i poprawy gęstości. Co ważne, zabieg Dermapen nie boli. Po zabiegu możemy czuć swędzenie i pieczenie, spowodowane podrażnieniem skóry.

Efekty

Oprócz wspomnianego już wyżej ujędrnienia skóry i poprawy jej gęstości, można zauważyć spłycenie zmarszczek, redukcję przebarwień, blizn i rozstępów. Skóra jest bardziej napięta i elastyczna, a w efekcie tego wygląda młodziej. Efekty są widoczne już po kilku dniach od zabiegu. Dla najlepszego efektu powinno się wykonać od 2 do 6 zabiegów, w odstępach od 4 do 8 tygodni. Wszystko zależy jednak od tego jakie potrzeby ma nasza skóra i jaki efekt chcemy osiągnąć. Ilość zabiegów i ich częstotliwość dobierana jest indywidualnie.

Przeciwwskazania

Dermapen jest stosunkowo bezpieczny, ale istnieje krótka lista przeciwwskazań. Nie należy skorzystać z zabiegu, jeśli mamy:

  • nowotwór
  • opryszczkę
  • trądzik
  • stan zapalny skóry
  • wszelkiego rodzaju zmiany skórne

Ponadto, z zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie mogą też korzystać kobiety w ciąży. 

Poprawić swoje samopoczucie i zdrowie.

facebook instagram phone