Wstrzykiwanie botoksu to najbardziej znany zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który skutecznie poprawia wygląd starzejącej się twarzy. Spektakularne i szybkie efekty może jedynie przynieść prawidłowo wykonany zabieg w profesjonalnych gabinetach. Metoda usuwania niechcianych zmarszczek to zabieg niezwykle bezpieczny. Botoks, nazywany jadem kiełbasianym jest jedną z najsilniejszych naturalnie występujących toksyn, która prowadzi do porażenia mięśni. Do zabiegów wykorzystuje się botoks w formie mocno rozcieńczonej. Dzięki temu mięśnie zmniejszają swoją kurczliwość, zmarszczki zostają spłycone oraz wygładzone. Zaś skóra twarzy staje się na jakiś czas wygładzona i promienna.

Skin Harmony Clinic – Wawer, Radość, Saska Kępa.

Wykonanie zabiegu w profesjonalnych gabinetach

Wykwalifikowany personel po przeprowadzeniu wywiadu wykluczającego wszelkiego rodzaju przeciwwskazania poddaniu się zabiegowi oraz po dokładnemu oczyszczeniu skóry przystępuje do procedury zabiegowej. Redukcje zmarszczek poprzez wykonanie zabiegu botoksu wykonuje się pod znieczuleniem miejscowym. Praktycznie jest on bezbolesny. Przeprowadzany jest cieniuteńką igiełką. Nakłucie, które odczuwa się, jest minimalne. Cienkość igły sprawia, że opuchlizna bądź jakiekolwiek obrzęki prawie nie występują. Zabieg podawania botoksu trwa do 20 minut. Całkowite działanie podanego preparatu widoczne jest po 4 dobach od wykonanego zabiegu. Poprawą wyglądu można cieszyć się aż do 6 miesięcy.

Efekt pięknej twarzy

Efekt podania botoksu w głąb skóry ujawnia się w sposób stopniowy. Mimika twarzy zostaje zachowana. Zmarszczki stają się wyraźnie spłycone i mniej widoczne. Wstrzykiwanie preparatu pomaga w mało inwazyjny sposób wygładzić zmarszczki mimiczne. Najczęściej stosowany jest w okolicach oczu oraz na czole. Powoduje wygładzenie zmarszczek pionowych i poziomych linii czoła oraz promienistych – tzw. kurzych łapek. Używa się go również w zmniejszeniu zmarszczek nasady nosa, fałd nosowo-wargowych oraz wokół ust i brody. Zabieg wstrzyknięcia botoksu przynosi również pozytywne efekty w podnoszeniu brwi.

facebook instagram phone